Brama automatyczna jest prostym i skutecznym sposobem kontroli dostępu do domu, społeczności lub obiektu. Brama zapewnia, że wszystkie pojazdy, które wjeżdżają i wychodzą z obiektu muszą to zrobić przez automatyczną bramę. Uzyskujecie Państwo ochronę, której potrzebujecie w swoim domu, bez konieczności zatrudniania strażnika lub umieszczania w nim kamer lub innych urządzeń zabezpieczających. Poniższe szczegóły dwa popularne typy bram automatycznych – przesuwne i skrzydłowe – tak abyś mógł podjąć świadomą decyzję o bramie, którą zainstalujesz dla swojego domu.

Brama przesuwna

Zasuwa suwakowa może być również określana jako brama rolowana lub brama V-trackowa. Zamontowana jest równolegle do wnętrza płotu. Brama suwakowa porusza się w poprzek otworu w sposób poziomy. Rolki na dole bramy wspierają ruch przesuwny. Ogólnie rzecz biorąc, wzdłuż otworu bramy zainstalowano metalową prowadnicę dla rolek, która rozciąga się wzdłuż otworu bramy.

Brama suwakowa jest doskonałym wyborem, gdy brama skrzydłowa nie jest opcją. Na przykład, jeśli obszar, w którym brama miałaby się otwierać jest ograniczony (np. duże skały na drodze), to brama przesuwna może być lepszym wyborem. Brama suwakowa może być również prostszą opcją dla podjazdów o stromych zboczach pod górę.

Ponieważ rolki zasuwy ślizgowej muszą poruszać się po ziemi, czasami pojawiają się problemy, gdy jest lód, śnieg lub gruz. Rolki mogą również generować tarcie, co może sprawić, że otwieranie i zamykanie bramy będzie nieco trudniejsze. Najlepszym sposobem na zminimalizowanie tych problemów jest zakup szczotki, której można używać do okresowego zamiatania toru.

Brama skrzydłowa

Brama skrzydłowa jest zawiasowa z jednej strony. Wychyla się i zamyka jak zwykłe drzwi. Zazwyczaj brama skrzydłowa porusza się w łuku 90 stopni pomiędzy pozycją otwarcia i zamknięcia. Bramy skrzydłowe mogą mieć jedno lub dwuskrzydłowe i mogą mieć ruch skrzydłowy lub wychylny.

Bramy skrzydłowe są szeroko stosowane w nieruchomościach mieszkalnych, ponieważ są one przystępne cenowo, łatwe w instalacji i wymagają minimalnej konserwacji. Wiele osób lubi również bramy skrzydłowe, ponieważ są one bezpieczne i ciche, z kilkoma ruchomymi częściami. Dodatkowo bramy skrzydłowe oferują kompaktową, klasyczną estetykę, która pasuje do szerokiej gamy stylów domowych.

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, rozważając bramę skrzydłową jest to, że dom musi mieć odpowiednią przestrzeń, tak aby brama mogła poruszać się w dużym łuku do otwarcia lub zamknięcia. Ludzie muszą uważać, aby utrzymać swoje pojazdy wolne od bramy, gdy otwiera lub zamyka. Nie chcesz, aby osoba lub pojazd został uwięziony lub trafiony przez poruszającą się bramę.

Kategorie: Blog

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *